Kurt Rosenwinkel Solo

Berklee School of Music’de okurken Gary Burton tarafından keşfedilen Kurt Rosenwinkel, 1990’dan bu yana yeteneğini bizlerle paylaşıyor...

Berklee School of Music’de okurken Gary Burton tarafından keşfedilen Kurt Rosenwinkel, 1990’dan bu yana yeteneğini bizlerle paylaşıyor. New York’a taşındıktan sonra Doğu Yakası’nın saygı duyulan gitaristlerinden biri olan Rosenwinkel’in dengeleri bozmadan kullandığı efektlerle beraber yumuşak ve akıcı melodiler üreten tarzı, sıklıkla Pat Metheny ve John Scofield ile karşılaştırılıyor. Daha önce Aaron Goldberg, Joe Martin, Eric Harland, Mark Turner ve Brad Mehldau gibi önemli müzisyenlerle çalışan gitaristin bir de The National Endowment for the Arts Composer’s Ödülü bulunmaktadır. Rosenwinkel solo projesi ile Babylon’da gitarının elli tonunu sergilemeye hazırlanıyor.

Genç yetenek, tamamen yerli başarı gitarist ve besteci Bilal Karaman, 11 yaşından bu yana kendini caz dünyasına adamış bir isim. Jazz Dergisi tarafından son 10 yılın en iyi beş gitaristinden biri olarak anılan bu isim sahneyi L. Butch Morris, Lars Danielsson, Aydın Esen gibi ünlü isimlerle paylaşmış.

Kendi müziğinin ötesinde Türk müziğini gelenekten koparıp cazla buluşturan bu isim Babylon sahnesini Kurt Rosenwinkel sonrası unutulmaz bir performansla devralmaya hazırlanıyor. Babylon sahnesinde bu akşam karşılaşabileceğiniz sürprizlere hazırlıklı olun.

Kurt Rosenwinkel: Vokal, Gitar
Aaron Parks: Piyano
Eric Revis: Bas
Justin Faulkner: Davul

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Kurt Rosenwinkel

Konum