Killy

Karanlık ve melodik müziğini, duygusal sözler ile kendi tarzında ustalıkla birleştirerek, kısa sürede Kanada trap / rap sahnesinin yükselen sanatçıların birine dönüşen KILLY, Türkiye’deki ilk konseri için LIFE I CHOSE turnesi kapsamında 16 Mart’ta konuğumuz oluyor!

1997 yılında Toronto doğumlu rap sanatçısı KILLY -gerçek adıyla Khalil Tatem- lise öğrencisiyken müzik yapmaya başladı. 2016’da SoundCloud üzerinden yayınladığı şarkılarla dikkatleri çeken genç sanatçı, 2017 debut single’ı "Killamonjaro" ile geniş bir kitle tarafından bilinirliliğe ulaştı. Kısa sürede viral olan şarkıya 2019’da Music Canada tarafından platin sertifikası verildi. Bir sene sonra bağımsız olarak yayınladığı ilk albümü “Surrender Your Soul” ile çok sayıda platin ve altın sertifika toplayıp dünya turu için yola çıktığında yükselişi ışık hızına ulaştı.

"Killamonjaro" ile yakaladığı başarıyı devam ettiren KILLY, bu albümün ardından yoğun bir tempo ile üretmeye ve aralarında 21 Savage, Y2K, Boi-1 ve Yung Bans'ın da bulunduğu birçok sanatçıyla ve prodüktörle iş birliklerine devam etti. Kanada’nın önemli müzik ödüllerinden biri olan The JUNO Awards’ta 4 adaylığı bulunan sanatçı, ülkesinin en umut verici genç sanatçılarından biri olduğunu kanıtladı. Kendi plak şirketi Secret Sound Club ile yayınladığı “Crazy Life of Sin” ile bağımsız köklerine geri dönen KILLY, LIFE I CHOSE turnesi kapsamında 16 Mart’ta Babylon’da!

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
22:00 Killy

Konum