MOD Gecesi #06: Cemiyette Pişiyorum, Apartmanlar, Padme

Cemiyette Pişiyorum, Apartmanlar ve Padme 17 Mayıs Cuma günü MOD Gecesi #06 ile konuğumuz oluyor! Hakan Tamar'ın Radyo Eksen'de devam ettirdiği, yerli alternatif/bağımsız sahneye odaklanan MOD programına ait özel gecelerin altıncısında ve sezon finalinde üç farklı jenerasyon punk-rock topluluğu bir arada. Bu özel organizasyonda yerli sahnenin alt kültür hikayeleri anlatan kült punk triosu Cemiyette Pişiyorum, İstanbul kökenli gürültülü ve gürültücü oluşum Apartmanlar ve müziklerinde punk rock, ska, indie rock ve psikedelik garage rock öğelerini harmanlayan Padme ile buluşuyoruz!

Cemiyette Pişiyorum
2000 senesinde Beyoğlu’nda kurulan ve yolculuğu günümüze kadar süregelen Cemiyette Pişiyorum; alt kültür hikayelerini anlatan şarkılarıyla punk kökeninden fazla uzaklaşmadan zamanın ruhunu yoklamaya devam ediyor. Yerli punk camiasının kült ekiplerinden Cemiyette Pişiyorum’un parçalarına hep beraber eşlik etmek için bir araya geliyoruz.

Apartmanlar 
İstanbul kökenli gürültülü ve gürültücü oluşum Apartmanlar, 2019 yılı başlarında Furkan Güleray ve Brek tarafından kuruldu. Grup, hızlıca yol alarak kısa süre içerisinde kendi tabirleriyle “ucuz prodüksiyonlu” ilk EP’si “Apartmanlar”ı aynı yıl yayınladı. Karanlık ve kirli dört şarkıyla bezeli bu çalışmanın ardından Apartmanlar, kadrosunusu genişleterek Mart 2020’de tekrar eyleme geçti.

Birkan Başören, Dehan Kılınçarslan ve Deniz Braderin’in katılımı ile şimdiki halini alan grup, Noise Rock / Post Punk sularında gezen ve beş şarkıdan oluşan ikinci EP’si “AŞKAŞKSEVGİSEVGİAŞKAŞK”ı 6 Mart 2020 tarihinde Tamar Records etiketi ile yayınladı. 

Padme
2017'den bu yana 4 albüm çıkarmış olan Padme, kendi tabirleriyle “birçok kez müzik yapmıştır, hala da birçok kez müzik yapmaktadır. Anlamaya çalışır, dinler, çaba gösterir, fakat bunda birçok kez başarısız olduktan sonra anlamayı açık bir tab olarak bırakıp işin ‘anlatma’ tarafına geçmeye karar vermiştir.” Padme, anlatmaya çalışırken de müziklerinde punk rock, ska, indie rock ve psikedelik garage rock öğelerini harmanlar. Hızlıca derdini anlatmaya çalışırken “-ne yazık ki- hala da çok başarılı olamaz.” Ama yine de denerler, "Asıl, önemli olan da budur zaten." derler.

Kapı - 20:00
Padme - 21:00
Apartmanlar - 22:00
Cemiyette Pişiyorum - 23:00

Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Etkinlik Programı

20:00 Kapı Açılış
21:00 MOD Gecesi #06: Cemiyette Pişiyorum, Apartmanlar, Padme

Konum