James Walsh

Dünyaca ünlü İngiliz rock grubu Starsailor’ın solisti James Walsh solo projesiyle 17 Ocak’ta Radyo Eksen'in katkılarıyla Babylon sahnesinde!

12 yaşında piyano çalmaya başlayan Walsh 14 yaşında ilk şarkılarını besteledi. Neil Young, Bob Dylan, Nick Drake, The Beatles ve Tim Buckley gibi efsane isimlerden ilham alan Walsh, grubu Starsailor’a da ismini koyarken Tim Buckley’den ilham aldı. Yumuşak ve kırılgan sesiyle Starsailor’a 10 yıl kadar solistlik yapmasının ardından solo kariyerine devam etme kararı alan İngiliz müzisyen, bu anlamda müzikal olarak tamamen kendi istediği bir yola da başlamış oldu. 2010’da Suzanne Vega ile çalışarak solo olarak Live At The Top Of The World EP’sini çıkaran Walsh, 2011’de Simple Minds’la turlamıştı. Son olarak geçtiğimiz eylül ayında yayınladığı Lullaby ile övgüler alan James Walsh, hem eski hem de yeni parçalarıyla uzun süre akıllardan çıkmayacak bir performansla Babylon sahnesine konuk oluyor!

***James Walsh konseri, ""Sessiz Konser"" politikamız kapsamında gerçekleşecektir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 James Walsh

Konum