David Eugene Edwards, Matt Elliot

Eşsiz çok kültürlü folk müzik yorumuyla konuşulamayan ile paylaşılan arasındaki duyguları besteleyen, 2006- 2010 arasında çıkardığı Songs (Drinking, Howling ve Failing) üçlemesiyle Türk müzikseverlerin kalbinde derin bir yer edinen Bristol kökenli söz yazarı, besteci ve şarkıcı Matt Elliott ve 16 Horsepower, Wovenhand gibi mühim, zamansız alternative country topluluklarının kurucusu, country, folk, bluegrass ve gotik rock’ı kendine has şekilde birleştiren zaman dışı müziğiyle David Eugene Edwards ardı ardına 19 Nisan - Cuma gecesi Babylon’da Kod Müzik Organizasyon işbirliğiyle sahne alacaklar!

Matt Elliott
Bristol doğumlu Fransa'da yaşayan, gitarist, besteci, şarkıcı ve söz yazarı. Zaman zaman yüksek tansiyonlu zaman zaman dingin besteleriyle neşe ve melankoli arasında gidip gelen müziği her ne kadar 'dark folk' olarak anılsa da Elliott'ın yaklaşımı, klişe janr kalıplarının ve kültürel sınırların ötesinde konumlandı: Ondan fazla albüm yayınlayan sanatçı, şarkıcı-söz yazarı geleneğini devam ettirirken pek çok coğrafyaya yayılan elementleri de müziğinde kullandı. Kıtadan kıtaya, ülkeden ülkeye dolaşan şarkılarında, rembetikolardan Portekiz fadosuna; Delta Blues'dan, Yidiş melankolisine veya Balkan fanfarlarına kadar pek çok müzikal unsura yer verdi. 80'lerin sonunda  ortaya çıkan ve 90'lı yıllarda en parlak dönemini yaşayan Bristol yeraltı sahnesine de kayıtsız kalamayan Elliott,  The Third Eye Foundation isimli electronica  projesiyle de 7 albüm yayınladı. Sanatçı, stilistik olarak tamamen farklı bir yönünü gösteren projede, jungle, breakbeat, hiphop gibi farklı alt janrları birleştiren elektronik müzik kompozisyonları üretti. 2023te çıkardığı yeni albümü “The End Of Days”’de uzun soluklu bestelere yalın ses örgüsünü, melankolik çıplak sesini ustaca bezeyerek sıkı takipçilerini mest etmekle kalmadı yeni hayranlar da kazanmayı başardı.

David Eugene Edwards
1968, Colorado doğumlu şarkıcı, söz yazarı ve besteci. Çocukluk döneminde, kilise müziği ve gospeller ile müziğe ilgi duymaya başlayan sanatçı, 1992 yılında kurulan alternatif country / country rock grubu 16 Horsepower ile profesyonel kariyerine başladı. Grubuyla, biri canlı biri toplama olmak üzere 9 albüm yayınlayan Edwards, yine bu grupla Nick Cave & The Bad Seeds ile turne yaptı. 2001 yılında 16 Horsepower ile eş zamanlı olarak, Wovenhand isimli projesini hayata geçirdi. Country’yi bluegrass, gotik neofolk ve rock ile birleştiren Wovenhand ile yenilikçi yaklaşımı dikkat çekti. 2012 yılında Crime & the City Solution kadrosuna katılan sanatçı, 2018’de grup arkadaşı, Einstürzende Neubauten ve Fatih Akın’ın “İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek” filminden de bildiğimiz Alexander Hacke ile “Risha”yı yayınladı. 2020’de kendi janrının en önemli isimlerinden biri olan Carpenter Brut ile iş birliği yapan Edwards, 2023 yılında yayınlanan ilk solo albümü “Hyacinth”in ardından 19 Nisan’da Babylon’da!

 

Kapı - 21:00

David Eugene Edwards - 21:30

Matt Elliott - 23:00


Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
22:00 David Eugene Edwards, Matt Elliot

Konum