Asmalı Showcase: Ricochet, Halimden Konan Anlar, ÇGS

Babylon’da bu sezonun ilk Asmalı Showcase’i gerçekleşiyor!

Babylon,  23 Ocak Çarşamba akşamı İstanbul alternatif müzik sahnesinin son dönemdeki en heyecan verici gruplarını ağırlamaya hazırlanıyor. Gecenin adını sıkça işittiğimiz indie ve post rock’ın başarılı temsilcilerinden Ricochet yapacak. Ardından son zamanlarda verdiği performanslarla gönülleri fetheden Halimden Konan Anlar sahne alacak. Son olarak da gürültücü üçlü ÇGS ile eğlencenin zirvesine çıkacağız. 

Ricochet

Yaklaşık on yıldır değişen kadro ve isimler altında müzik yapan İstanbullu topluluk Ricochet‘nin “Burning One” adlı ilk albümü Peyote Müzik bünyesinden çıkan albümler arasında. Ilk çalışmaları Capt. Ahab’ı 90’ların sonlarında kaydeden 5’li ikinci albümlerinin ardından bu sene 3. Albüm çalışmalarına başladı ve Sycamore isimli single ve klibi yayınladı. 

Ricochet’nin müziği rock tarihinin farklı kulvarlarından ve dönemlerinden referanslar taşıyor ve en çiğ haliyle, davul, bas, gitar ve vokallerin güçlü bir birleşimi. 

www.wericochet.bandcamp.com

Halimden Konan Anlar

Henüz tam olarak kaç kişi olduklarını kendilerinin bile bilmediği  Halimden Konan Anlar, eski zamanlarda kasabaya gelen sirkin coşkusunu yaşatırken, hamamda koca karıların nasıl bayıldığını gösteren ayıları, Afrikalı blues şarkıcısı çöp toplayıcı kadınları, Küba'da öğleden sonralarını, Jim Jarmusch'un Tom Waits'e çekimden önce oyun verişini, tape recorder'ları, plakları, kurşun kalemle sarılan boğulmus kasetleri, Bukowski'nin şiir okuma gecelerini, sırtında bebeği varken tek eliyle tütün sarabilen İspanyol kadınları, yıllarını bıyığını uzatmaya adayan guruları, piçkuruları ve boyalı suluları karıştırmayı hayal ediyor..

 halimdenkonananlar.com

ÇGS

Saman alevi gibi bir zekânın ürünü olan grup kısa tarihinde çok kısa konserler vererek izleyenlerinin canını sıkmıştı. Müzik mafyasının müziği katledenler listesine giren grup, aldığı boykotu iyi değerlendirdi ve tekrar sahnelere geri döndü. Doktor Dee, Mimi ve 3131′in sahnede umarsız hareketlerini görmek ve bu oyunun bir parçası olmak için CGS sadece konserlerde seyredilir. Gerisi boş bir hayal ürünüdür. Ayrıca müzik öldü yaşasın Müzik.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
00:00 Halimden Konan Anlar
00:00 Ricochet
00:00 ÇGS

Konum