Palmbomen (DJ Set)

Gece hayatı son istatistiklere göre on günde yedi kere trend değiştiren İstanbul’un, merakla beklemesi gerektiğini henüz bilmediği ama dakikalar içinde müptelası olacağı yepyeni bir etkinliği var; Chill’n Roll Night Club.

Chill’n Roll Night Club, 25 Ekim’de Babylon Lounge’da başlıyor.

Non Records’un göz bebeği Palmbomen, bu etkinlikte salına salına sinsice kanınıza giren isim olacak. Hepimizin hayatla ilgili bildiği bir gerçek vardır ki; arsayı Tuzla’dan, DJ’i Hollanda’dan alacaksın. Felemenkçe palmiye anlamına gelen ismiyle Palmbomen, hipnotik snyth’leri ve 60’ların psychedelic ruhuna yaklaştırmaya çalıştığı electronic duruşu ile bizleri üç albümdür beyaz atına atıyor ve pastoral hayata kaçırıyor. Çünkü Palmbomen’in tek istediği dinleyenlerine süper güçlerinden biri olan DJ Set performansını kullanarak, tropikal bir kaçış yaratabilmek...

Gecenin bir diğer jönü Sami Baha ise, şarkılarına ve şarkılarının isimlerine ayrı ayrı önem vermeyi seven bir isim. Soundcloud tarafından sayfası en sürprizlerle dolu isim seçildi 2011 yılında. Arkadaşının Adı Ne? şarkısını gördüğünüzde “Adana’nın asi çocukları yine arabesk rap’i ağlatıyor sanırım.” diye düşünüyorsunuz ama dinlemeye başladığınız andan itibaren kendinizi kokteyliniz elinde çılgınlar gibi dans ederken hayal etmeye başlıyorsunuz. Merak etmeyin Chill’n Roll Night Club bu hayalinizi de gerçekleştiriyor.

Sessions kavramını ve kaliteli video’ları ülkemize İpsala sınır kapısından değil, kütüğünün olduğu memleketimizden getirmiş, bizden biri olan oluşum Weartbeat; Chill’n Roll Night Club’ın açılış gecesinde DJ Set’e omuz veriyor. Biz de onları omuzlara alıyoruz. Sonra onlar bize üçlü çektiriyor. Biz “İndir o eli arkadaşım!” diyoruz. Chill’n Roll Night Club’ın ilk gecesinde kan gövdeyi götürüyor.

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
00:00 Sami Baha
00:00 Weartbeat
22:00 Palmbomen

Konum