Feel Real Presents: emir taha - St Patrick's Day

Büyüdüğü kültürün sesleriyle, alternatif R&B ve leftfield elektronika’yi birleştiren, Türkçe Psikedelia ve Güney Londra’nın renkli hayatını başarıyla bir araya getiren emir taha ile 26 Nisan gecesi buluşuyoruz!

Antalya doğumlu olan emir taha’nın kariyeri, yaratıcılığına ve müzik hayatına etki eden ve 18 yaşına kadar hayatının büyük kısmını geçirdiği Ankara’da başladı.  Genç yaşta kendi kendine müzik prodüksiyonu yapmayı öğrenen sanatçının ilk çalışmalarının yankıları, onu stüdyosuna davet eden Kenan Doğulu'nun kulağına kadar ulaştı. Amerika Birleşik Devletleri’nin müzik listelerinde kendisine yer bulan sanatçı sektörün önde gelen uluslararası plak şirketlerinin de dikkatini çekti.

Kariyerine üniversite eğitimi için taşındığı Londra'da devam eden emir taha, o günden bugüne Brixton'da evini paylaştığı Jay Moon ve Pablo Bowman ile müzik yapmaya; Detonate (Sia, Diplo, Labrinth), Felix Joseph (Pa Salieu, Mahalia) ve Al Shux (SZA) başta olmak üzere saygın prodüktörler ile çalışarak üretmeye, hayran kitlesini büyütmeye devam ediyor. Aidiyetsizlik, gurbet, kimlik karmaşası gibi kavramları İngilizce ve Türkçeyi harmanlayarak kendine has stili ile mercek altına aldığı, ilk projesini “Hoppa Pt. 1”(2020) ve “Hoppa Pt. 2” (2021) isimleriyle iki parça halinde yayımlayan sanatçı, BBC 1Xtra, The Guardian/Observer One To Watch, Complex, Colors, Dazed, NME, Dazed, Notion, Clash, Crack Magazine, DIY, Rolling Stone UK ve GQ gibi önemli mecraları tarafından takip edilmeye devam ediyor.

Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
22:00 Feel Real Presents: emir taha - St Patrick's Day

Konum