Deniz Taşar ''OVERFLOWING'' İlk Konser

Kendine has vokal tavrı ve ses rengiyle Türkiye'deki caz vokaline yepyeni bir soluk getiren, bugüne kadarki üretimleriyle cazın sınırlarını oldukça genişleten multidisipliner sanatçı Deniz Taşar, kendi pop müzik tanımını yaptığı “OVERFLOWING” isimli yeni albümünün ilk konseri ile 30 Mayıs Perşembe gecesi konuğumuz oluyor!

Deniz Taşar
Müzik kariyerine Robert Kolej orkestrasında başlayan Taşar, orkestranın vokalistliğini yaptığı dört yıl boyunca bir yandan da tiyatro ve müzikallerde oynadı. Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü'nde okurken, okulun müzik bölümü öğrencileriyle kurduğu gruplarla konserler verdi. Amerika ve Portekiz'de aldığı sanat ve iletişim tasarımı eğitimlerinin ardından İstanbul'a döndü ve okulunun caz bölümü öğrencileriyle Deniz Taşar Quartet'i kurarak ilk caz standardı yorumlarını kaydetti.

2013 yılında Nardis Genç Caz Vokal Yarışması'nda birincilik, Akbank Caz Festivali’nin genç caz yarışması JAmZZ'de En İyi Yorum ödüllerinin sahibi oldu. Estonya'da Nomme Caz Festivali'nin düzenlediği Uluslararası Genç Caz Vokal Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti, Venedik Caz Festivali kapsamında sahne aldı. Aynı yıl grubuyla katıldığı İKSV Genç Caz Yarışması’nı da kazanarak İstanbul Caz Festivali'nde ve ardından da Akbank Caz Festivali, Bozcaada Caz Festivali ve XJAZZ Berlin, İstanbul, Ankara ve İzmir ve birçok değerli caz festivalinin programlarında yer aldı.

Söz ve müziği kendine ait beş şarkıdan oluşan “Uykuda Bir Bulut” adlı ilk solo albümünü Lin Records etiketiyle 2016’da yayınlayan sanatçı, aynı yıl bas gitar ve vokalden oluşan duo projesi “Songs From A Breeze” ile “Chapter One” albümü de yayınlandı. 

“Onu Ona Ona Onu” adlı parçasıyla kariyerine devam Taşar, 2020’de ilk Türk Netflix yapımı Yarına Tek Bilet filmi için yazmış olduğu “The Unfold” isimli parçayı dinleyicilerle paylaştı. Akbank Caz Festivali’ne özel olarak yazıp seslendirdiği “A Thank You Card” isimli parçayla festivalin 30. Yıl plağı Dün, Bugün, Yarın’da yer alan en genç şarkı yazarı oldu.

Cazın sınırlarını genişleterek, hem düzenleme anlayışı hem çalımları hem de farklı janr etkileriyle ‘türler arası’ olarak tanımlanan ikinci solo albümü “Pişman Olunmayan Dünler”i Şubat 2021’de yayınladı. Sanatçının kurduğu kendi plak şirketi SOLAS Records’tan yayınlanan ve Spotify’ın ‘Easy Jazz’ ve ‘Fresh Finds Jazz’ listelerine giren “I’m the Sky, I’m the Earth” ve “This Time, This Sight” isimli bas-vokal caz parçaları, hip-hop iş birliği “Jump Out the Loop” ve Disney+ dizisi Dünyayla Benim Aramda için yazılmış “Reunite” ve “Burn” de sanatçının diğer çoğu işinde olduğu gibi kendisinin sanat ve tasarım girişimi TAŞARart’ın kapak görselleriyle dinleyiciyle buluştu. 


Son olarak, Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde ‘En İyi Caz Sanatçısı’ ödülüne layık görülen Deniz Taşar’ın, çok yönlülüğünü gözler önüne serdiği, pop müziğe bakış açısını gösteren yeni albümü “OVERFLOWING”in ilk konseri için 30 Mayıs Perşembe günü Babylon’da buluşuyoruz.

Biletler Mobilet, Passo ve Biletix'te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Deniz Taşar ''OVERFLOWING'' İlk Konser

Konum