Dubstep Istanbul

Babylon’da Dubstep geceleri tüm hızıyla devam ediyor.

Bugüne dek Dubstep’in en önemli temsilcilerini İstanbullu müzikseverlerle bir araya getiren Babylon şimdi de İstanbul Dubstep sahnesinin Babylon’a taşıyor. Gantz, Re-Spectralize, gunesta ve NODATA, 5 Ocak Cumartesi gecesi Babylon’u titretmek için güçlerini birleştiriyor.

Re-Spectralize

İç titreten derin baslar, aksak ritmler ve karanlık kulüplerle karakterize olmuş Dubstep müziğini ilk keşfettiklerinde yaşadıkları heyecanı, İstanbul'un müstakbel bas bağımlılarıyla paylaşmayı çok isteyen MC Chellyfish (Nada ve Norrda gruplarından tanıdığımız Selen Hünerli, şarkıcı, besteci, sözyazarı) ve Nk6 (Fecr-i Ati, müzikçi) Re-Spectralize adıyla çalmaya başladılar.

Türkiye'nin ilk Dubstep ikilisi Re-Spectralize şu sıralar ""Base Bass'd"" adını verdikleri kulüp gecelerinde tek ortak noktaları bas derinliği olan parçaları alıp baştan yaratarak ortalığı sallamaya devam ediyor.

Gunesta

Sorunlu Çernobil jenerasyonundan Gunesta'nın elektronik müzikle alakası üniversiteye girdiği ilk yıllarda Indigo, the Hall, Dogzstar gibi mekanlarda French house ve Rave çalmaya başladı. İlerleyen zamanda dnb/jungle ve drumstep'e yönelen Gunesta, Childplay ve Gecko Chamber'dan Coşkun Akmeriç'le beraber çalmaya başladı. Radyo Babylon'a her hafta ''At The Deep'' isimli deep house programı hazırlayan ve Gecko Chamber-Childplay ikilisi ile çeşitli klüplerde sahne alan Gunesta, Babylon'un dubstep gecelerinde ve önemli kulüplerde çalmaya devam ediyor.

Gantz

İstanbul elektronik müzik sahnesinde 2008 yılından bu yana aktif olan Gantz önemli kulüp performanslarının yanı sıra Dinamo 103.8’deki setleriyle de beğeni kazanmaya devam ediyor. 2010’da prodüktör olarak da hünerlerini sergilemeye başlayan Gantz dans pistlerine yeni bir soluk getiriyor.

NODATA

Pixie Underground, Minimuzikhol ve Machine gibi Istanbul’da elektronik müziğin kalbinin attığı mekanlarda gösterdiği performanslarla adından sıkça söz ettiren NODATA İstanbul Dubstep sahnesinin en yetenekli DJ’lerinden biri olarak gösteriliyor.

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış
22:00 Gantz
23:45 Re-Spectralize
01:00 Gunesta
02:15 NODATA

Konum