Baki Duyarlar – KEMENJAZZ

Türkiye’nin önemli piyanist, besteci ve eğitmenlerinden Baki Duyarlar’ın üçüncü yeni albümü “KEMENJAZZ” Ada Plak etiketiyle çıktı.

Neredeyse tüm bestelerin ve düzenlemelerin Duyarlar’a ait olduğu albümde kendisine kemençesiyle Derya Türkan, kontrabas’da Erdal Akyol ve davulda Cem Aksel  eşlik ediyor. Ayrıca projenin üç konuk müzisyeni var; yorumcu olarak İncesaz’dan tanıdığımız Dilek Türkan ve sözlere de imzasını atan Azize ve trompetiyle Şenova Ülker...

Bu güne kadar sayısız uluslararası müzisyen ile farklı projeler gerçekleştiren Baki Duyarlar’ın besteci ve aranjör kimliğinin yanısıra vokali de içeren kendine ait ilk albümü olma özelliği taşıyan KEMENJAZZ albümünün bir diğer özelliği ise bestelerin tamamının virtüöz müzisyen Derya Türkan’ın kemençesinden çıkardığı özel sesler eşliğinde yazılmış olmaları… 

www.bakiduyarlar.com

Baki Duyarlar'ın KEMENJAZZ projesinde kendisine eşlik eden müzisyenlerin isimleri: 

Baki Duyarlar : piyano

Derya Türkan : kemençe

Erdal Akyol     : kontrbas

Cem Aksel      : davul

Konuk müzisyenler

Dilek Türkan  : vokal

Şenova Ülker : trompet

BAKİ DUYARLAR     Biyografi

Nesilden nesle birbirinden öte müzisyen kimliklerine sahip Duyarlar ailesinin bir üyesi olan Baki Duyarlar 1967 yılında İstanbul'da doğmuştur.

Sanatçı henüz 11 yaşındayken 1978 yılında Belediye Konservatuarında profesyonel müzik eğitimine başlar. 9 yıl süren ve başarıyla tamamlanan konservatuar eğitimi sonrası 1987 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı kompozisyon bölümüne başarılı bir öğrenci olarak kabul edilir.. Burada Adnan Saygun, İlhan Usmanbaş ve Cengiz Tanç gibi önemli isimlerin öğrencisi olur..

Sanatçı, yeni ve alternatif projeler aracılığında besteci ve piyanist kimliği ile üretimlerine ve performanslarına devam ediyor. Akbank Caz Festivalinde ünlü caz müzisyenleri Sean Rickman, Kai Echkardt ve Stanislav Mitrovich ile verdiği konserin kaydını stüdyoda gerçekleştiren müzisyenin ilk albümü “Overseas” Nisan 2011'de çıktı. Hollandalı müzisyen dostları Enrique Firpi, Stanislav Mitrovic ve Eric Calmes ile beraber kaydettiği “Colors” adlı ikinci albümü ise Ekim 2011'de çıktı.

Etkinlik Programı

21:30 Baki Duyarlar

Konum