Hiphoplife Presents: Ill Beats & Dope MCs

Türkiye'deki Hiphop müziğinin lokomotifi Hiphoplife'ın katkılarıyla Türkiye'nin önemli MC'leri ve DJ'leri 9 Mart gecesi Babylon sahnesinde yer alıyor.

Türkiye'nin en önemli prodüktörlerinden VEYasin'in ""Hey Douglas"" ismiyle DJ setini çalacağı gecede, Rap müziğin en önemli isimlerinden Ege Çubukçu ve yine DJ setiyle Türkiye'de Hiphop'ı başlatan adam olarak da tanınan Turbo başta olmak üzere, Pit10 ve Kamufle performanslarıyla, Da Poet ve DJ Hırs ise setleriyle sahnede olacak. Saatler 22.00'yi gösterdiğinde başlayacak olan parti, sabahın ilk ışıklarına dek Hiphop ritimleriyle katılımcıları eğlendirmeye devam edecek.

Hey Douglas (DJ Set)

Hey Douglas, Türkiye'nin en önemli prodüktörlerinden biri olarak kabul edilen ve Mode XL grubu ile ismini Türk Hiphop tarihine kazımış olan VEYasin'in yan projelerinden biri. 70’li yılların Psychedelic, Funk ve Soul şarkılarını yine 70’lerin Disco ritimleri ile birleştirip tekrar düzenleyen VEYasin, hazırladığı seti özel davetlileriyle buluşturuyor.

Ege Çubukçu (Performans)

2005 yılında yayınladığı ""Bir Gün"" isimli solo albümüyle profesyonel müzik kariyerine başlayan Ege Çubukçu, bu albümde yer alan, ""Yaz Geldi"", ""Hey DJ"" ve ""Bir Gün"" isimli parçalarıyla adından sıkça söz ettirdi. 2008 yılında, farklı müzik türlerini harmanladığı ikinci albümü ""Bir de Baktım"" ile müzik piyasasına yepyeni bir soluk getiren sanatçı; albümde Ajda Pekkan, Pamela, Ferhat Göçer, Hüseyin Karadayı, Fallen Angelz, Hakan Özlücan gibi önemli isimlerle sıra dışı düetler gerçekleştirdi. Ege Çubukçu, son olarak 2012'de yayınladığı ""Parti İstanbul"" isimli single'ıyla gece kulüplerinde en çok çalınan isimlerden biri oldu.

Turbo (DJ Set)

Daha çok graffitici ve grafiker kimliğiyle ön planda olsa da Tunç ""Turbo"" Dindaş, Hiphop'ın tüm dallarına hakim bir ""Türk Hiphop Efsanesi"". Türk Hiphop tarihinin kilometre taşlarından ""Yeraltı Operasyonu"" serisini hazırlayarak bir çok ismin yeryüzüne çıkmasında kilit bir rol oynayan Turbo, Statik grubuyla bir dönem aktif olarak Rap hayatını sürdürdü. Turbo, 9 Mart gecesi ""Oldskool"" içerikli setiyle pikapların başında yerini alıp, katılımcıları eski günlere sürükleyecek.

Pit10 (Performans)

Rap müziğin sivri dilli ismi Pit10, internet üzerinden yayınladığı ""Ortam Kızı"" ve ""Rüyalarım Var"" gibi parçalarla milyonlarca dinlenme sayısına ulaştı. İlk yasal albümü ""En Sevilen Nefret Edilen Adam""ı 2009 yılında yayınlayan Pit10, Türkiye'de en çok kitleye sahip MC'lerden biri. 2011 yılında internet üzerinden yayınladığı ""Sosyal İtici"" albümüyle, ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter'da en çok konuşulanlar arasında yer alan Pit10'un yeni yasal albümü yakında dinleyicilerle olacak.

Da Poet (DJ Set)

Türkiye'deki Rap müzik piyasasının en ünlü MC/prodüktörlerinden Da Poet, ""Davulun Sesi 2 Lansman Gecesi""nin ardından yine Babylon sahnesinde DJ setiyle yerini alıyor. 2011 yılında ilk yasal solo albümü ""Poetika""yı yayınlayan Da Poet, yeraltı müziğinin yükselen değerlerinden biri olarak dikkat çekiyor. 11 Nisan gecesi Chinese Man'den önce ve sonra da  sahnede olacak olan Da Poet, ""Hiphoplife Presensts: Ill Beats & Dope MC's"" gecesine özel setiyle karşınızda olacak.

Kamufle (Performans)

Türk Hiphop piyasasının son dönemde en çok parlayan isimlerinden olan Kamufle, internet üzerinden yayınladığı çalışmaların büyük ilgi görmesinin ardından ilk yasal albümü ""Olumsuzluklar""ı dijital olarak 2012 yılında yayınladı. Daha önce Grup Ses Beats'le birlikte Babylon sahnesinde yer alan Kamufle'nin ilk market albümü 2013'ün Nisan ayı sonunda dinleyicilerle buluşacak.

DJ Hırs (DJ Set)

Dönemin önde gelen Hiphop DJ'lerinden olan DJ Hırs, İstanbul'un önemli gece kulüplerinde düzenli olarak sahne alıyor. R&B ağırlıklı setleriyle ortamı ısıtan DJ Hırs, ""Hiphoplife Presensts: Ill Beats & Dope MC's"" gecesinde yine bu yönüyle ön planda olacak.

22:00 Kapı Açılış

22:30-23:10 Turbo (DJ Set)

23:10-23:30 Kamufle (Performans)

23:30-23:50 Pit10 (Performans)

23:50-00:30 Da Poet (DJ Set)

00:30-01:10 Hey Douglas (DJ Set)

01:10-01:30 Ege Çubukçu (Performans)

01:30-02:10 DJ Hırs (DJ Set)

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış

Konum